Aluminiowa szklarnia – dlaczego warto ją mieć?

Pasjonaci ogrodnictwa z zainteresowaniem śledzą różne nowinki techniczne, które pozwolą im zmniejszyć ilość pracy w ogrodzie, ale jednocześnie zwiększyć jej wydajność. Jednym ze sposobów na to, aby uprawiać warzywa lub owoce preferujące wysokie temperatury, jest posiadanie tunelu lub szklarni. Można je zbudować z różnych materiałów konstrukcyjnych, ale największym powodzeniem cieszą się te z aluminium. Dlaczego?

Aluminium – do tunelu lub szklarni

Tunele foliowe na pałąkach z aluminium lub PCV to konstrukcje bardzo łatwe do złożenia, lekkie, ale i tanie. Mogą być dobrym wyborem, gdy ogrodnikowi zależy na możliwości szybkiego przenoszenia konstrukcji z miejsca na miejsce, aby zapewnić roślinom dostęp do ziemi bardziej zasobnej w składniki mineralne. Aluminiowa szklarnia to konstrukcja nieco bardziej zaawansowana, raczej nie przeznaczona do przenoszenia. Charakteryzuje się zwykle łatwymi w budowie profilami z solidnymi rynienkami i wzmocnieniami, na przykład na szczycie dachu. Aluminiowe szklarnie ogrodowe posiadają szyby, które najczęściej wykonuje się z poliwęglanu – coraz rzadziej odchodzi się od szkła z uwagi na kwestie bezpieczeństwa. Taka szklarnia z półką, uchylnym okienkiem i porządnymi klamkami to doskonałe rozwiązanie, gdy chce się połączyć ogrodnictwo z estetycznym wyglądem, na przykład uprawiając pomidory bezpośrednio na podwórku przy domu.

Dlaczego warto wybrać szklarnię z aluminium?

Wysokiej jakości aluminiowa szklarnia to lepsza alternatywa, niż ta z profilami wykonanymi z drewna lub stali. Drewno, nawet przy odpowiedniej impregnacji, nie należy do zbyt trwałych materiałów, z kolei stal może podlegać korozji. Gdy planuje się postawić szklarnię, której nie będzie się demontować na okres zimowy, warto postawić na aluminiowe szklarnie ogrodowe. Wsparte na solidnym fundamencie, z okienkami z poliwęglanu, takie konstrukcje są odporne na wilgoć, mróz czy działanie wysokich temperatur. Zachowują również doskonałą temperaturę wewnątrz, a zatem doskonale sprawdzają się do uprawy późnych lub wczesnych odmian — można zapewnić im wówczas niezbędne do wzrostu warunki.

Szklarnia z aluminium – idealna na przygodę z ogrodnictwem!

Szklarnie ogrodowe aluminiowe to najlepszy wybór dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem, lub są zaawansowani w tej dziedzinie. Pozwolą one na estetyczne uzupełnienie przestrzeni ogrodu i stworzenie tam odpowiednich dla roślin warunków klimatycznych do wzrostu. Aluminiowa szklarnia wymaga jedynie kilku godzin montażu, za to później całymi latami sprawuje się wyśmienicie i cieszy oko!

Dodaj komentarz