Kosiarka spalinowa czy kosiarka? Która będzie najlepszym wyborem?

Przed nadchodzącym sezonem wiosennym wielu z was zastanawia się nad prawidłowym doborem sprzętu, który zadba o wasze podwórko i ogród. Jednak przed wyborem odpowiedniej kosiarki, trzeba zadać sobie kilka, istotnych pytań. Jak duże jest nasze podwórze? Czy teren jest prosty, a może raczej jest zróżnicowane i trudniejsze w koszeniu? Dzisiaj spróbujemy pomóc wam w wyborze odpowiedniej i dopasowanej do waszych potrzeb kosiarki!

Kosiarka elektryczna

Kosiarki elektryczne są łatwe w obsłudze i są skierowane dla mniej doświadczonych ogrodników. Są też lekkie, ciche i bardziej ekologiczne, dzięki czemu nie szkodzą środowisku ani naszemu ogrodowi. Jest też odrobinę tańsza w eksploatacji i zakupie. Kosiarki takie są często wyposażone w hamulec elektromechaniczny, dzięki któremu, w razie niebezpieczeństwa, następuje bardzo szybkie zatrzymanie noża ostrza urządzenia. Pozwala to na uniknięcie nieprzyjemnych uszkodzeń ciała. Niestety posiadają kable, które są podłączone do prądu, więc wraz z uszkodzeniem może również być zagrożeniem dla użytkującego taką kosiarką. Minusem takich kosiarek jest potrzeba stałego podłączenia do prądu. Przez co skraca się możliwa powierzchnia do koszenia, także nie sprawdzi się ona przy dużych podwórkach. Niestety jeżeli posiadamy zróżnicowane podwórko, z różnymi wzniesieniami czy długą trawą, to przez brak odpowiedniej mocy, taka kosiarka może mieć problemy z poradzeniem sobie z takim terenem. Dlatego warto oszacować wielkość oraz różnorodność naszego ogrodu zanim postanowimy zakupić kosiarkę elektryczną.

Kosiarka spalinowa

Kosiarki spalinowe są przystosowane do pracy w zróżnicowanym i trudnym terenie. Dlatego długa trawa czy wysokie pagórki na naszym podwórku nie stanowią dla niej przeszkody. Posiadają większą moc silnika dzięki czemu zwiększa się również szerokość koszenia. Pozwala to na szybsze i dokładniejsze koszenie. Zaoszczędzony czas możemy wtedy poświęcić na rozkoszowanie się końcowym dziełem. Potocznie uważa się, że obsługa silnika spalinowego może być problemem, w szczególności tyczy się to Pań. Jest to mit, ponieważ nowoczesne silniki są wyposażone w specjalne pompki rozruchowe, więc nie jest wymagane użycie dużej siły fizycznej, aby uruchomić taką kosiarkę. Wadami takiej kosiarki są niestety koszta eksploatacji, oraz paliwo, które musimy dolewać, aby kosiarka mogła sprawnie działać. Mimo posiadania silnika spalinowego to kosiarki te są bardzo bezpieczne. Są wyposażone w hamulec silnika i wyłącznik zapłonu, tak aby w razie niebezpieczeństwa, jak najszybciej wyłączyć kosiarkę.

Przy wyborze kosiarki powinniśmy przede wszystkim kierować się wielkością oraz zróżnicowanym terenem. Pozwoli nam to na uniknięcie żmudnej i nieprzyjemnej pracy, dzięki czemu każde koszenie podwórka będzie dla nas frajdą!

Pełną ofertę urządzeń ogrodniczych, części zamiennych oraz eksploatacyjnych znajdziecie na: https://ogrodexmilicz.pl

Dodaj komentarz