Magia detali, czyli jak niewielki wazon może odmienić wnętrze

Moda przychodzi i odchodzi. W dekoratorstwie znanych jest kilka tworzyw, które nie są zależne od trendów i stanowią doskonałe dopełnienie każdej aranżacji. Od wielu lat cieszą się takim samym powodzeniem i wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo będą gościć w domach i mieszkaniach. Jednym z tych ponadczasowych materiałów jest szkło. Można z niego wykonać spektakularne ozdoby oraz minimalistyczne dekoracje. Obecnie renesans przeżywają szklane wazony. Zobacz, w jaki sposób mogą urozmaicić każde wnętrze.

Wazon jako nowoczesna ozdoba

Szkło oraz metal kojarzą się z nowoczesnym designem. Minimalizm i proste formy doskonale sprawdzają się we wnętrzach futurystycznych. Jeśli chcesz, aby Twój salon, kuchnia lub sypialnia nabrały ciekawego charakteru, postaw w centralnym punkcie pomieszczenia wazon szklany z dyskretnymi zdobieniami. Ozdoba w kolorze czarnym, białym lub transparentna będzie pasowała do nowoczesnego stylu wnętrzarskiego. Wybieraj wazony, które przykuwają uwagę. Nie powinny być przesadnie dekorowane, jednak małe, ciekawe wzory zaintrygują gości doceniających detale. Piękne naczynie warto odpowiednio wyeksponować. Starannie wykonany wazon może stanowić główną dekorację salonu lub innego pomieszczenia.

Nie tylko pojemnik na kwiaty

Od wielu lat wazony pełnią funkcję ozdobnych naczyń, do których wkładane są kwiaty. Piękny bukiet potrafi wspaniale ożywić każde pomieszczenie, jednak nie wszyscy lubią i mogą trzymać pylące kwiatki w domu.

Jeśli zastanawiasz się, co włożyć do szklanego wazonu, to rozważ następujące propozycje:

  • gałązki z liśćmi agawy,
  • eukaliptus,
  • gałązki kaliny,
  • zwisające girlandy drobnolistne.

Szklane wazony doskonale eksponują ozdobne kwiaty i gałązki oraz tworzone z nich kompozycje. Pamiętaj, żeby starannie ułożyć łodygi, ponieważ mogą być widoczne w przypadku przejrzystego dna. Szklane naczynie nie będzie Cię ograniczało — możesz do niego włożyć wszystko, co Ci się spodoba.

Małe dzieła sztuki

Wazon szklany nie musi być tylko drobną ozdobą. Obecnie w sklepach z dekoracjami znajdziesz modele, które spokojnie zastąpią małe dzieła sztuki. Wybierz fantazyjnie malowane naczynia lub postaw na nieoczywistą formę. Jeśli lubisz rzeźby, to w niektórych sklepach znajdziesz wazony, nawiązujące swoim kształtem np. do słynnych figur. Szkło jest tworzywem, które łatwo barwić i formować. Z tego względu liczba ciekawych projektów jest praktycznie nieograniczona. Zwolennicy ekologii chętnie wybiorą wazon ze szkła recyklingowego. Poszukując ciekawych propozycji zajrzyj do sklepu Indelo – https://www.indelo.pl/wazony-szklane-cat-143.

Niewielkie szklane wazony potrafią odmienić oblicze każdego wnętrza. Dopasuj je do stylu pomieszczenia i wzbogać odpowiednimi roślinami. Uzyskany efekt zaskoczy zarówno gości, jak i domowników.

Dodaj komentarz