Marynistyczne klimaty we wnętrzach

Wakacyjne pomysły związane z morzem są nie tylko sposobem na ciekawe spędzenie wolnego czasu, ale też stanowią prosty i sprawdzony przepis na odmianę wnętrza. Marynistyczne akcenty bowiem, niczym za sprawą czarodziejskiej różki, wprowadzają niebanalny szyk i świeżość nawet do niewyróżniających się wnętrz.

Pomalowana na biało farbą Jedynka Perfekcyjna Plus sypialnia wyposażona w meble z naturalnego drewna będzie idealną bazą do tworzenia morskiej aranżacji. Nadającym ton akcentem kolorystycznym będzie granatowa narzuta, wyeksponowana na tle błękitnej pościeli. Marynistyczny styl podkreślą akwarele przedstawiające podwodny świat, utrzymane w tej samej kolorystyce. Poszukujący oryginalnych pomysłów mogą pokusić się też o zawieszenie półki-huśtawki na linach, która będzie dodatkowo nadawać żeglarski charakter wnętrzu. Kwiaty doniczkowe, najlepiej w dużej liczbie, wzmocnią naturalność aranżacji niczym z rajskiej wyspy.

Wakacyjny klimat w domu

Zakochani w letnim klimacie mogą przenieść styl morskich inspiracji także do klasycznych wnętrz. Utrzymany w bieli elegancki salon  zyska marynistyczną nutę i przytulność dzięki prostemu i nieingerującemu w dotychczasowe dekoracje zabiegowi, jak wprowadzenie pluszowego fotela w granacie. Będzie on stanowił miejsce relaksu, a jednocześnie ważny akcent kolorystyczny, harmonijnie komponując się z wyszukanymi rzeźbami narzucającymi stylistykę aranżacji, a jednocześnie przełamując nieco jej poważny styl.

Modna stylizacja mieszkań

Granatowe akcenty sprawdzą się także we wnętrzach o mniej formalnej stylistyce. Kluczem do udanego wystroju będzie w tym przypadku biała baza uzupełniona jedynie o poduszki w biało-granatowe geometryczne printy. Kontrastując z bielą mebli i ścian w salonie pomalowanych farbą Jedynka Perfekcyjna, dodadzą one stylizacji  wyrazistości i szyku.  Zaletą takiej aranżacji jest także łatwość zmiany – wymiana tekstyliów czy obudowy lampy pozwoli na szybką metamorfozę salonu.

Dodaj komentarz