Meble kuchenne – jak wybrać idealne?

Aranżacja kuchni to w dużej mierze wybór odpowiednich mebli. Chodzi nie tylko o ich kolorystykę czy materiał, z jakiego są wykonywane, ale również o takie zaplanowanie przestrzeni, które pozwoli bardzo wygodnie korzystać z tego pomieszczenia.

Jaka kolorystyka mebli kuchennych?

Kolorystyka mebli kuchennych to nie tylko dopasowanie do gustu właścicieli. Często również aspekty takie jak wielkość pomieszczenia czy jego nasłonecznienie wpływa na to, które barwy będą najlepsze. Niewielkie i mało nasłonecznione pomieszczenia to raczej ciepłe i jasne barwy, które pozwolą nieco bardziej rozświetlić i optycznie powiększyć pomieszczenie. Oczywiście można łączyć ze sobą ciemniejsze i jaśniejsze kolory, jednak w tym przypadku przewaga powinna być po stronie jasnych barw. Jeśli jednak pomieszczenie przeznaczone na kuchnię jest większe, wówczas kolorystyka może być dowolna. Niezwykle modne jest łączenie barw bardzo kontrastowych, na przykład jasnych szafek dolnych z bardzo ciemnymi elementami górnymi. Co ciekawsze, do kolorystyki mebli bardzo często dopasowuje się również kolorystykę sprzętów, które będą w kuchni montowane, jeśli nie będą to sprzęty w zabudowie.

Matowe czy błyszczące?

Kolejnym dylematem, jaki chodzi o meble kuchenne, z pewnością jest kwestia dotycząca tego, czy fronty mebli mają być błyszczące czy matowe. Meble błyszczące nadają wnętrzom niezwykłej elegancji oraz wdzięku, jednak na powierzchniach widać wszystkie zabrudzenia czy odciski rąk. Na matowych wprawdzie takie ślady widać nieco mniej, jednak zdarza się, iż doczyszczenie powierzchni z innych zabrudzeń bywa uciążliwe. Ciekawym połączeniem jest wykorzystanie frontów matowych i błyszczących w ramach jednej kuchni.

Funkcjonalność przede wszystkim

Meble kuchenne ze względu na swoje przeznaczenie powinny być również funkcjonalne. Mowa tutaj o rozwiązaniach, jakie są stosowane w celu przechowywania czy łatwości korzystania z mebli. Wielu producentów mebli kuchennych ułatwia dopasowanie mebli kuchennych do wymagań każdego klienta. Mogą oni wybierać nie tylko rodzaje frontów, ale również układ półek wewnątrz nich czy inne, przydatne dla klienta rozwiązania. Mniejsze kuchnie dają o wiele mniej przestrzeni na przechowywanie, dlatego też często wymagają wyszukania ciekawych i przydatnych rozwiązań. O tym, jak dobrze dobrać meble kuchenne, również pod względem ich funkcjonalności, można poczytać na https://www.eptsil.pl/kuchenne-must-have-jakich-mebli-nie-moze-zabraknac-w-tym-pomieszczeniu/. Jedno jest pewne – odpowiednio wybrane meble kuchenne będą służyć przez wiele lat.

Dodaj komentarz